29 Kasım 2016 Salı

Gücünüze güç katın: Mora Terapi PEMF ile performansınızı artırın

İnsan vücudu için spor yapmanın sayısız faydası vardır. Sonsuza kadar sıralayabileceğimiz bu faydalardan dillere pelesenk olmuş birkaç nokta ise; metabolizmanın düzenli çalışmasını sağlaması, kemik ve omurilik yapısını güçlendirmesi, vücuttaki oksijen seviyesinin maksimuma çıkması, kalp, damar ve tansiyon gibi hastalıkların önlenmesi varsa kontrol altında tutulmasıdır. Fiziksel iyileştirmelerinin yanı sıra psikolojik olarak iyi hissetme, depresyonun etkilerini azaltma ve vücudun performansını artırma sporun başlıca faydalarıdır.

Profesyonel ya da amatör olarak sporla ilgilenen herkes, sporun en tatsız kısmı olan spor yaralanmalarına en az bir kere maruz kalmıştır. Spor yaralanmaları kas, kemik ve dokularda meydana gelen zedelenmeler başta olmak üzere spor yaparken vücutta meydana gelen hasarların tümüdür. Kimi zaman kas ve kemik yapısı, anatomik bozukluk, daha önce geçirilen yaralanmalar, ameliyatlar, kronik hastalıklar ve yaş gibi kişisel nedenlerden kaynaklanan spor yaralanmaları; kimi zaman da kötü malzeme, elverişsiz zemin ve kötü hava koşulları gibi çevresel nedenlerden kaynaklanır.Spor yaralanmaları bandaj, atel, sirküler alçı ve ortez gibi medikal malzemeler kullanılarak dinlemeye alındığı gibi cerrahi müdahale gerektiren yaralanmalar da söz konusudur.

Canlı veya cansız tüm maddelerin zayıf ya da güçlü manyetik alanlarının olduğu belirten Japon bilim insanı Dr. KyochiNakagawa, vücutta meydana gelen hasarlarda ve hücre tıkanıklıklarında bu manyetik alanın etkisini avantaj olarak kullanmak istemiştir. Dr. Kyochi Nakagawa’ın bilimsel araştırmalarının çıkış noktası olduğu araştırmalar sonucu, bedende hücreler arası ilişkiyi düzenlemek ve enerji transferini hızlandırmak amacıyla üretilen PEMF (Pulsed Electro Magnetic Frequency) cihazı üretildi.

Pulsasyonlu elektromanyetik alan olarak tanımlanan PEMF cihazı, belirli aralıklarla hafif bir şiddette hücreleri sarsarak birikmiş olan toksinleri ve yabancı maddeleri hücre duvarından dışarı atar. Bu atma işlemi sonrasında vücuttaki enerji alışverişinin sağlıklı yapılmasına olanak sağlanır. Böylece PEMF uygulanan kişiler kendilerini daha dinç, sağlıklı ve güçlü hisseder. Hücreleri hafif şiddete sarsarak iyileştiren PEMF aynı zamanda tüm vücut ağrıları, fizik tedavi uygulamaları ve spor yaralanmaları tedavisinde oldukça etkilidir. Hasar görmüş kas, doku ve hücrelerin sağlıklı haline gelmesinde hızlı ve yan etkisiz bir yöntem olan PEMF cihazı Türkiye’nin önde gelen tamamlayıcı tıp markası olan Mora Terapi güvencesiyle hizmet vermektedir.Doğal iyileşme sürecini hızlandıran ve performans artırımı sağlayan PEMF,hücrelerin rejenerasyonu ve restorasyonunda kullanılır.

Herhangi bir yan etkiye yol açmayan PEMF sağlık sorunu olmazsa bile verimli şekilde kullanılabilir. Vücutta biriken toksinler hücrelerin geçiş yollarını tıkayarak hücreler arası enerji geçişine engel olur. PEMF cihazı ise hücreler arası geçiş yollarını temizler ve vücuttaki verimliliği artırır. PEMF, hem vücudu zararlı tüm toksinler arındırdığı için performans artırımı sağlar hem de hafif şiddete hücreleri sarstığı için fizik tedavi, ağrı tedavileri ve spor yaralanmalarında iyileşme sağlar. PEMF cihazı kişiye bütünlüklü bir sağlık anlayışı sunmaktadır.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder