16 Kasım 2021 Salı

Düzenli spor alışkanlıklarının bedeninimizde yaptığı değişimler nelerdir?

 Düzenli spor alışkanlıklarının bedeninimizde yaptığı değişimler nelerdir?
Hepimiz stresli günler yaşayabiliriz ve stresin önüne geçmek için bir çok yol deneyebiliriz. Araştırmalar gösteriyor ki spor yapmanın sadece bedene değil ruh dengesinin de sağlanmasında önemli bir rol alıyor. Düzenli spor alışkanlığınız sayesinde zihinsel gerginliğiniz azalmış olur. Bu sayede daha mutlu ve pozitif adımlar atarsınız. Spor yaptığınız da attığınız her adım pozitif düşüncelere atılan birer adım diyebiliriz. Yoga yapmak, yürüyüşler yapmak, koşu yapmak ya da fitness yapmak spor için harika başlangıçlar diyebiliriz.... 


Düzenli spor alışkanlıklarının bedeninizde yaptığı değişimlerden biri de bağımlılıklara karşı kontrol sağlar. Hayır diyemediğiniz zararlı gıda alışkanlıkları, sigara ve alkol gibi bağımlılıklara karşı bir direnç sağlarsınız. Bağımlılıklara karşı bir isteksizlik oluşturur ve sağlıklı bir bedene her yönden kavuşmuş olursunuz.


Uyku düzeniniz bozuksa düzenli spor alışkanlıkları aynı zamanda uyku kalitenizin de artmasını sağlar. Vücudunuz fiziksel olarak sporla çalıştırıldığı için vücudun oluşturduğu ve spor düzeni sayesinde sabahları uyanamadığınız alarmlara adeta doğal bir alarm gibi bedeniniz kendiliğinden uyanır ve sağlığına kavuşur. Gece uyku vaktinde ise spor düzeninizin oluşmuş olması sayesinde düzenli saatlerde uyku uyumak isteyeceksiniz.


Düzenli spor alışkanlıklarının bedeninimizde yaptığı değişimler tabiki saymakla bitmiyor. Düzenli spor alışkanlıklarının bedeninimizde yaptığı en önemli değişimlerden biriyse bedeninize ve ruhunuza enerji verir. Haftada 3 ya da 2 gün boyunca orta derecede yaptığınız bir egzersiz bile size yüksek oranda enerji verecektir. Özellikle fiziksel aktiviteden uzakta masa başı çalışıyorsanız hayatınıza düzenli sporu ekleyerek değişimi hissedebilirsiniz.


Düzenli spora başlangınçta öncelikle uzman bir hekim ya da uzman bir spor hocasından destek almanızı tavsiye ediyoruz. Özellikle arkadaş tavsiyesi spor hareketleri, internet araştırmaları sonucunda elde edilen egzersiz hareketleri sakatlanmalara ya da hasarlara sebep olabiliyor. Bu nedenle öncelikle bu konuda uzman birinden destek almak ve kendinize uygun bir spor programı oluşturmak sağlığınız için daha faydalı olacaktır.

Gücünüze Güç Katın: Mora Terapi PEMF ile performansınızı artırın!

Vücutta biriken toksinler hücrelerin geçiş yollarını tıkayarak hücreler arası enerji geçişine engel olur.  PEMF cihazı ise hücreler arası geçiş yollarını temizler, vücudu zararlı toksinlerden arındırır ve vücuttaki verimliliği artırır. PEMF cihazı bu sayede hem performans artırımı sağlar hem de hafif şiddete hücreleri sarstığı için fizik tedavi, ağrı tedavileri ve spor yaralanmalarında iyileşme sağlar.  PEMF cihazı kişiye bütüncül bir sağlık anlayışı sunmaktadır.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder