12 Ağustos 2018 Pazar

RENKLERDEN GELEN SAĞLIK!


Sık sık bahsediyoruz Mora Renk Terapilerinden. Diğer adıyla Mora – Color! Nedir bu renk terapisi? Nasıl uygulanır? Hangi durumlarda uygulanabilir? Bu yazımızda herkesin Renk Terapileri hakkında soru işaretlerini biraz olsun silmeyi amaçladık.

Mora Terapi vücut sistemini kendi kendine düzelten bir biyolojik geri beslemeli biyo-rezonans cihazıdır. Tüm terapilerde frekans bilgisi kullanılır. Bu bilgi kaynaklarına örnek verecek olursak; danışanın vücudundan, bağımlılığı olduğu sigara-alkol gibi maddelerden, renklerden ya da bach çiçekleri dediğimiz çiçeklerden alınabilir. Mora Terapi ile, vücuttan alınan yanlış bilgi düzeltilerek vücuda geri gönderilebilir, iyileştirici bilgi direk vücuda verilebilir ya da dışardan alınan, vücuttan silinmek istenen bilgi ters çevrilip vücuda geri yollanabilir. Genel olarak iyileşme bu şekilde gerçekleştirilir.

Mora Terapinin mucitlerinden Dr. Franz Morell’ den bir alıntı: Renk elimizdeki en güçlü ilaçtır ve renkler kaybedilmiş iyileşme frekanslarının tekrar yayılmasını sağlayabilir.


Mora – Color terapilerinde, homeopatik ilaç olarak renkler kullanılmaktadır. Renk terapisinin en önemli özelliklerinden biri de renk frekanslarının yükseltilerek vücuda verilmesidir. İlk yıllardaki Mora - Color cihazların en büyük sorunu, yeterli amplifikasyonun (güçlendirme kapasitesi) olmamasıydı. Ancak; Mora - Color cihazının yeni modelinin ve yeni MORA Cihazlarının içerisinde olan Mora - Color modülünün en önemli avantajı amplifikasyonunun 1.000.000 (bir milyon)’a kadar yükseltilebiliyor olmasıdır. Mora – Color’ la renk terapisi yapılırken cihaz doğrudan renk frekansları vermekle kalmaz, aynı zamanda vücutta frekans temizliği yapar. Yani vücuttan aldığı iyi frekansları yükselterek, kötü frekansları ile düzelterek vücuda geri yollar.


Dr. Morell’in, Mora - Color cihazının ardındaki teorisi Çin Geleneksel Tıp prensiplerinden gelir. Beş Element Teorisine göre, her enerji meridyeni ve organ belirli bir renkten çok iyi bir şekilde etkilenir. Tipik olarak bu meridyene ve organa uygun bir baskın-uyarıcı renk, bir de sakinleştirici renk vardır. Örnek verecek olursak, bir renk kalbi uyarırken, karaciğeri sakinleştiriyor olabilir.

Renk terapileri genel olarak 2 şekilde uygulanabilir. Elektrotlar yardımıyla vücudun meridyen sistemine renk verilerek, genel uygulama sağlanabilir veya ağrı noktası veya spesifik organlar belirlendiğinde ise lokal (bölgesel) uygulama yapılabilmektedir.

Mora – Color’ ı etkin bir şekilde kullanan ve aynı zamanda amplifikasyonların geliştirilmesi için Mora Terapi ile birlikte çalışmış Avustralyalı doktorumuz, Dr. Gruba’ nın klinik çalışmalarından ve renkleri kullanım alanlarından örnekler vererek devam ediyoruz. Dr. Gruba’ya göre renk seçimleri yapılırken, hedef organ, akut-kronik durum, hastalığın doğal nedeni hesaba katılarak düşünülmelidir. Genel bir örnek verecek olursak, kırmızı renk akut vakalar için mavi renk ise daha çok kronik vakalar için yararlı olacaktır. Egzama, migren, sinüzit, hassas diş etleri ve dişler, diş apsesi, akut boğaz enfeksiyonu, farenjit, larenjit, bronşit, astım, perikardit, koroner vasküler hastalık, periperal arter hastalığı, ağrılı karaciğer-dalak-pankreas sendromları, hemaroitler, divertikülit, kolit, iltihaplı bağırsak sendromları, akut idrar yolu enfeksiyonları, kısırlık, prostatit, depresyon Dr. Gruba’ nın renk terapisi kullandığı spesifik rahatsızlıkların sadece bir kısmıdır.

Sonuç olarak MORA-Color, semptomların gizlenmesine veya bastırılmasına neden olmaz. Terapi sonucunda temelde yatan patoloji, eşzamanlı olarak iyileşme gösterirken klinik semptomlarda iyileşme görülür. Dr. Gruba’ ya göre, MORA – Color terapisi hastalık nedenini arayan ve tedavi eden doktora zaman kazandırır. İnanılmaz bir zaman ve tedavi verimliliğine neden olur. Böyle bir tedavi modülü az bulunur cinstendir. Bir hekim için bulunmaz fırsattır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder