25 Ocak 2017 Çarşamba

Selülit için sağlıklı ve kalıcı çözüm: Mora Beauty

Selülitin kötü görüntüsünden dolayı estetiksel bir sorun olduğuna dair geniş bir algı hakim olsa da selülit aslında sağlık sorunudur. Deri altında düzensiz ve aşırı yağ birikimiyle oluşan, selülit özellikle bacak, kol ve kalça bölgesinde toplanan, görünümüyle portakala benzetilen bölgesel dolaşım bozukluğudur. Kadınlarda yumurtalıklardan salgılanan ve dokularda su tutma özelliğiyle selülit oluşumuna zemin hazırlayan folikülin (FSH) hormonunun varlığı selülitin erkeklere oranla kadınlarda görülme sıklığını artırır. Hormonsal sebeplerin dışında dengesiz ve yüksek kalorili beslenme, kafein ve gaz içeren içecekler, hareketsiz yaşam, genetik faktörler, hızlı ve aşırı kilo değişiklikleri selülitin oluşmasında önemli faktörlerdendir.

Üç aşamadan oluşan selülitin ilk aşamasında, dolaşım bozukluğuyla damarlardan çıkan su dokulara dolar. İlk aşamada selülit deride herhangi bir görünüş bozukluğuna yol açmaz ve dikkat çekmez. Genellikle selülitin oluştuğu bölge sıkıldığında portakal kabuğu görüntüsü ortaya çıkar. İkinci aşamada dokularda olan su daha da artar, ödem fazlalaşır. Yaşanan dolaşım bozukluğu derinin görünümüne belli belirsiz yansır. Üçüncü aşamada ise bu dokularda biriken yağ, su ve tuz molekülleri organizma tarafından  kullanılmayacak hale gelir ve selülit derinin altına iyice yerleşir. Deride yoğun ve kalıcı bir görüntüye neden olan selülitin üçüncü aşaması kişiye göre ağrılı da geçebilir.  Selülit için alınacak önlemler selülitin derecesini ve şikayetlerini bir nebze azaltsa dahi kesin çözüm için çoğunlukla tedaviye ihtiyaç duyulur.

Bütünsel tıp yöntemi olarak Türkiye’de geniş bir ağa sahip olan Mora Terapi cihazları içerisinde yer alan Mora Beauty, sağlığı ve güzelliği bir arada sunarak selülit için tedavi imkanı sunar. Selülit, saç, tırnak, yüz, boyun ve dekolte bölgelerindeki sorunlara kalıcı ve sağlıklı tedavi yöntemleri sunan Mora Beauty, bağ dokuları ve genel görünümde canlandırıcı, uyarıcı ve rahatlatıcı uygulamalarıyla kişinin kendini iyi hissetmesini sağlar. Dolaşım bozukluğunun yol açtığı bağ dokusu deformelerini tedavi eden Mora Beauty, Mora Terapi’nin biorezonans yöntemiyle SPA rahatlığı yaşatır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder