21 Şubat 2016 Pazar

Alerjik hastalıklardan, kilo kontrolüne bir mucize

Epey soğuk geçen bir kışın ardından oldukça yorulduk ve hepimiz baharın hayalini kurar olduk. Kış aylarını geri bırakmaya hazırlandığımız bu günlerde alerjisi olan pek çok kişi için düşündürücü günler yaklaşmakta. Ne yazık ki baharın yaklaşması alerjisi olan kişiler için hayatı zindan eden bir durum. Alerjiyi kısaca vücudumuzun, aslında zararlı olmayan bazı maddelere veya hava şartlarına tepki vermesi olarak açıklayabiliriz. Bahar aylarındaki nükseden alerjilerin en bilineni ise polen alerjisidir.

Kilo kontrolünden, sigara ve alkol bağımlılığına ve bağırsak florası temizliğine kadar geniş yelpazede başarısı pek çok test ile kanıtlamış Mora Terapi’nin alerjik hastalıklarda da etkili olduğunu belirten Göğüs Hastalıkları Uzmanı  Dr. Mustafa Çalık, astım ve diğer alerjik hastalıklara sahip kişilerin Mora Terapi ile 5-7 seans arasında iyileşebileceğini vurguladı. Tamamlayıcı tıp yöntemi Mora Terapi ile alerjik reaksiyonlara neden olan maddeyle birlikte ağır metal yükü ve elektromanyetik yük gibi diğer toksik yüklerinde temizlendiğini vurgulayan Dr. Çalık bu işlemlerden sonra kişinin vücudundaki birikmiş alerjen yükünün temizlendiğini kaydetti.

Mora Terapi’nin her yaş grubu için uygulanabileceğini ifade eden Dr. Çalık, “Bu konudaki yaklaşık 6 yıllık deneyimim ışığında Mora Terapi’nin 7-35 yaş arasındaki hastalarımda 5-7 seanslık standart alerji tedavisi %75- 80’in üzerinde olumlu sonuçlar verdiğini söyleyebilirim. Yapılan  işlemlerle hastanın semptomları ya tamamen ortadan kalkmakta ya da antialerjikantiastmatik ilaç gereksinimi belirgin oranda azalmaktadır” diye konuştu.

“Özellikle polen alerjisinde mümkün olduğu kadar geniş bir spektrumda polen tozunu tedaviye dâhil etmek gerekir” diyen Dr. Çalık, “Hastayla iyi bir iletişim kurup tedavi için bahçeden veya ormandan gerekli alerjen tozlar temin edilebilir” dedi. Mora Terapi’nin geniş tedavi edici yelpazesine de değinen Dr. Çalık, kilo kontrolü tedavisindeki başarısı hakkında şöyle konuştu:

“Mora Terapi, hastalıkların holistik bir perspektifle değerlendirildiği genel olarak maddelerin frekanslarının veya onlara ait elektromanyetik titreşimlerin tanı ve tedavi amacıyla kullanıldığı en gelişmiş biyorezonans yöntemidir. Bu yöntemle kilo vermek ve kilo kontrolü sağlamak mümkün. Söz konusu elektromanyetik frekanslar yardımıyla metabolizdaki rafineri karbonhidrat bağımlılığı silinerek hastanın yeme isteği azaltılır. Aynı zamanda insülin direnci azaltılarak sağlıklı şekilde verilen kiloları korumayı da kolaylaştırılır. Yeme alışkanlığında bu iyileşme kişinin yaşam kalitesini de artırır. Fakat Mora terapi ile yapılan tedavi hangi soruna yönelik olursa olsun bol uygulamalar esnasında bol bol su tüketilmelidir. Bu vücudun temizlenmesine katkı sağlayacaktır.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder