15 Ekim 2014 Çarşamba

Görülmeyen Tehlike, Elektromanyetik Kirlilik

İnsanlar ve diğer tüm canlılar için görülmeyen bir tehdit oluşturan elektromanyetik kirlilik ve doğal yeryüzü radyasyonuna karşı kendinizi koruyun.
Hepimiz, insanlar tarafından oluşturulmuş ve giderek büyümekte olan bir radyasyon sahası ile kuşatılmış durumdayız. 9 Ekim 2002 de Almanya’da doktorların (Freiburglu doktorların çağrısı) yayınlamış olduğu deklarasyona göre şu kritik ve kronik hastalıklarda büyük bir artış gözlemlenmektir.
· Çocuklarda öğrenme, konsantrasyon bozuklukları ve anormal davranışlar.
· Kontrol altına alınması gittikçe güçleşen tansiyon bozuklukları
· Kardiyak aritmileri
· Çok genç insanlarda kalp krizleri ve çarpıntıları
· Beyni tahrip eden rahatsızlıklar (Alzheimer gibi…) ve epilepsi
· Lösemi gibi kanserler ve beyin tümörleri
· Baş ağrısı ve migren ağrıları
· Kronik halsizlik, huzursuzluk, uykusuzluk, yorgunluk
· Kulak çınlaması
· Enfeksiyona karşı duyarlılık
· Genel nedenlerle açıklanamayan sinir ve yumuşak doku ağrıları

Bu rahatsızlıkların ortaya çıkması ile  hastanın çevresinde mobil iletişim sisteminin kurulması, yoğun cep telefonu ve telsiz DECT telefon kullanımının başlaması arasında giderek daha da netleşen bir zaman-mekan ilişkisi fark edilmektedir. Avrupa Konseyi’nin 6 Mart 2011 tarihli kararına göre cep telefonu teknolojisiyle ilgili değişiklikler yapılması talep edilmekte ve maruz kalınan radyasyonun bilhassa çocuklar ve gençler için akut bir tehlike arz ettiği ifade edilmektedir.

Günümüzde kendimizi ve çevremizdekileri korumak için alınabilecek tedbirleri uygulamamız zor. Ancak hem insanlar tarafından oluşturulmuş olan radyasyondan hem de doğal radyasyondan korunabilmemiz için uzun yıllara dayalı bir araştırma sonucunda geliştirilen bir cihazla spesifik bir elektrostatik alan oluşturularak radyasyondan korunmak mümkün.
Cihaz, duvarlar ve tavanlar ile kaplı 30 metre yarıçapındaki bir alan içerisinde etkilidir. Spesifik bir alan meydana getiren novaprotect insanların, hayvanların ve bitkilerin sağlığını radyasyonlu ortama rağmen koruyabilmektedir. Vücudumuz için zararsızdır çünkü bir elektrik akımı yaratmaz, sadece ilk dermal tabaka üzerinde etkisi vardır. Bu mekanizma, hem suni hem de doğal radyasyonun vücudumuza nüfuz etmesine karşı güvenilir bir koruma sağlar.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder